HTML Nedir? Nasıl Kullanılır?

HTML nedir merak ediyorsan doğru yerdesin.

Gönderildi  471 Görüntülenme güncellenmiş 2 ay önce

HTML Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kendinize çok sık soruyorsunuz: HTML nedir ve önemi nedir? 1991 yılında WWWC (World Wide Web Consortium) tarafından, HTML (Köprü Metni İşaretleme Dili) veya "Köprü Metni İşaretleme Dili" tarafından geliştirilmiştir. Fransızca'da, bir tür bilgisayar dili, web evreninde web sayfalarının şifresini çözmek için kullanılan bir veri biçimini belirtir. Daha basit bir dilde HTML, bir web sayfasının çeşitli içeriğini okumayı ve görüntülemeyi mümkün kılar. Bir web sitesinde nasıl çalıştığını nasıl anlayabilirim?

HTML etiketi nedir?

HTML dilinde yazmak için etiketler kullanılır . Bunlar HTML yazmak için temel yapı taşlarıdır. Biri öğeyi açmak, diğeri kapatmak için çiftler halinde çalışırlar. Etiket sistemi, metnin başlık, alt yazı, kalın, vb. olmasına izin verir. Ayrıca resimler, bağlantılar, videolar vb. gibi etkileşimli öğelerin tanıtılmasına olanak tanır. Etiketler her zaman aşağıdaki gibi oluşturulur:

etiketi açmak için bir şerit <

Etikette bulunan öğenin adı

Gerekirse öğeyi nitelemek için bir nitelik.

Bir şerit > etiketi kapatmak için

HTML işaretlemesinin önemi

HTML dilinin önemini daha iyi anlamak için SEO'da kavramlara sahip olmak gerekir.. Gerçekten de SEO veya doğal referanslama, web sitenizi anahtar kelimelerden motorlarda daha iyi konumlandırmanıza izin veren bir tekniktir. Bunlar sorgulardan oluşabilir. Bu anlamda, optimize etmek ve daha iyi referans sağlamak için her sayfayı nasıl yazacağımıza özellikle dikkat etmek gerekecektir. İçeriğimizi yazarken bazı unsurlar diğerlerinden daha önemli olacak. Bu nedenle arama motorlarının önce bunları fark etmesini ve metinlerimizin geri kalanından daha fazla önemsemesini istiyoruz. Bu, çeşitli HTML öğeleri kullanılarak yapılabilir. Bunlar, içeriğimizin belirli bölümleri için göreceli önem düzeylerini belirtmek için kullanılacaktır.

Metninizin bir öğesini vurgulamak istiyorsanız, güçlü HTML öğesini kullanmanız gerekir. Bir içeriğin çok önemli olduğunu arama motorlarına bildirmenizi sağlar. Sonuç olarak, tarayıcı varsayılan olarak güçlü öğenin içindeki içeriği kalın olarak görüntüleyecektir. Yine, kalın ve kalın metinler kullanmayın! Çok önemli olduğunu düşündüğünüz metni işaretlemek için "güçlü" öğesini kullanın.

HTML öğesi em (Fransızca vurgu veya vurgu için), terimleri vurgu yapmak için kullanılacaktır. Örneğin bir kontrastı veya bir tanımı vurgulamak istediğinizde kullanılır. Somut olarak, arama motorları em öğelerindeki metinlere daha az önem verecektir. Ve güçlü olanlar için daha az önem, ancak bu metinler için basit paragraflardan daha fazla önem.


Tepkiniz?

0
Komik
1
Muhteşem
0
Normal
0
Havalı
0
Eğlenceli
0
Kötü
0
Berbat
0
Şaşırtıcı
0
Saçma
0 Yorumlar