News
19, May 2022 08:41 PM
News
14, May 2022 08:27 PM
News
28, May 2022 06:01 PM

Sharex ile özel domainli ekran yakalama nasıl yapılır?

Sharex ile özel domainli ekran yakalama nasıl yapılır bu hakkında konuşacağız.

Gönderildi  418 Görüntülenme güncellenmiş 2 ay önce

Sharex ile özel domainli ekran yakalama nasıl yapılır?

Merhabalar, bügün sizler için https://xlorienull.life-is-pa.in/5wcLXEcOh gibi ekran yakalama bağlantısı için özel domain nasıl yapılır, sharex nedir, sxcu.net nedir ve sxcu.net'den free domain nasıl alınır, sxcu.net'den free domain ShareX nasıl bağlanılır bu bütün her şeyi size  bilgilendireceğim.

ShareX nedir?
ShareX, bilgisayar masaüstünüzde, pencereler ya da belirli alanlara ait ekran görüntüsü almanıza olanak sağlayan ücretsiz ve Türk yapımı bir programdır. ShareX ile elde ettiğiniz ekran görüntüleri üzerinde düzenlemeler de yapabilmeniz cabası.

ShareX ekran yakalama bağlantısı için özel domain nasıl alınır?
1) sxcu.net web sitesine giriş yapın.
2) Yukarda sağ üstten bulunan "Tools" diye bir buton var. Butonun üzerine tıklayıp "Create a new subdomain" butonuna tıklayın.
3) Açılan sekme'de Subdomain kısmına istediğiniz her hangi bir şeyi yazabilirsiniz ve onun sağında yer alan domain seçenekleri var. Oradan istediğiniz domaini seçtikten sonra "I'm not a robot" doğrulamasını yapıp, submit butonuna tıklayınız.
4) Submit tıkladıktan sonra alttan indirmek için butonlar gelir ve "Download Custom Uploader" butonuna tıklayın. Tıkladıkdan hemen sonra bir kod dosyası indirilecek.
5) Kodu masa üstüne getirip kod dosyasını açınız. Açtıktan sonra bir şey yapmanıza gerek yoktur. Çünkü tıklayıp açınca otomatik domaini bağlıyor.
6) Test etmek istiyorsanız, klavye'de aynanda ctrl + PrtSc SysRq düğmelerine basın ve mouse ile basılı tutup belirli alan seçin. Seçtikten sonra maustan elinizi çekin, zaten otomatik ekran görüntüsünü alıyor.

Ek bilgi: sxcu.net nedir?
sxcu.net, ShareX ve benzeri ekran yakalama platformlarından ücretsiz bir anonim bulut tabanlı dosya yükleyici ve bağlantı kısaltıcı hizmetidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli özel birkaç domainler vardır.


Tepkiniz?

0
Komik
1
Muhteşem
0
Normal
0
Havalı
0
Eğlenceli
0
Kötü
0
Berbat
0
Şaşırtıcı
0
Saçma
0 Yorumlar